ACİL GEBELİKTEN KORUNMA

Yasal Uyarı | ACİL GEBELİKTEN KORUNMA

Bu web sitesindeki içerikler tamamen  tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Sağlık probleminizin çözümü için doktor muayenesi gerekmektedir.Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op.Dr. Güray Ünlü sorumlu değildir.

Bu konuda toplam 1 içerik bulundu.

ERTESİ GÜN HAPLARI

ERTESİ GÜN HAPLARI

Korunmasız cinsel ilişkiden sonraki evrede biran evvel ama almanız gereken haplardır.Hap çşitlerine göre alınması gereken süre değişir.Ertesi gün hapları sadece acil çözümdür ve yeterince güvenilir de değildir.Eğer aktif cinsel yaşamınız varsa muhakkak kalıcı ve etkili bir yöntem bulmak zorundayız. Öyle ki aynı ay içinde 3-4 kere ertesi gün hapı alarak gelen ve üstüne üstlük gebe olan kızlarımız var.Prezervatif kullanmayan ve yanında ertesi gün hapı taşıyan bilinçsiz ve bilgisiz erkekler de…

Ertesi gün haplarının etkinliği adet döngünüzün kaçıncı günlerinde kullandığınızla ilgili değişir. Ertesi gün haplarından sonra adetiniz gecikebilir ya da biraz erken gelebilir.Eğer reglinizde gecikme varsa biran evvel gebelik testi yaptırmanız gerekecek.

Yumurtlamanın henüz olmadığı günlerde kullanılırsa yumurtlamayı bir kaç gün geciktirebilir.

Yumurtlamanın olduğu gün alınacak olursa yumurtlamayı baskılama gibi bir etkisi olmaz.

Eğer yumurta atılımından sonraki günlerde kullanılacak olursa rahim iç duvar kalınlığı üzerinde inceltici yönde bir miktar etkisi olur.Koruyucu faktörlerden birinin de bu olduğu düşünülür.

Bazı ertesi gün hapları da rahim iç duvarını dökmeye yarar, yumurtlamayı baskılamaz.Bu ilacı aldıktan 3-5 gün sonra bir kanama meydana gelir ve böylece oluşan gebelik rahime yapışamaz.

Ertesi gün hapları sürekli kullanılacak yöntemler değildir.

Gebelikten korunma yöntemleri kişiye özeldir.Size uygun yöntemi bulmamız için bizlere başvurunuz yeterli…

100% PRIVACY
PRIVACY NOTICE
 
Your reason for applying to our Antalya clinic and your personal information will be kept completely confidential within the scope of your legal rights (T.R. Ministry of Health Patient Rights Regulation R.G. 01.08.1998, 23420).
No information about your personal information, illness and treatment is given to other people.