BEBEK

Yasal Uyarı | BEBEK

Bu web sitesindeki içerikler tamamen  tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Sağlık probleminizin çözümü için doktor muayenesi gerekmektedir.Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op.Dr. Güray Ünlü sorumlu değildir.

Bu konuda toplam 1 içerik bulundu.

AMNİON MAYİSİ

AMNİON SIVISI  BEBEĞİN SUYU 

Amnion sıvısı büyüme faktörleri ve vitaminler içerdiği için bebeğin gelişiminde çok önemlidir.Aynı zamanda bebeğin travmadan korunması, kordon basısından korunma, enfeksiyonlardan korunma, akciğer olgunlaşmasını sağlama, kas iskelet sisteminin gelişimi ve mide barsak sisteminin gelişimi konusunda da büyük rol oynar. 

Amnion mayi yani bebeğin suyu, gebeliğin erken evrelerinden itibaren artış gösterir. En fazla olduğu evre 28-32 hafta arasıdır ve 33. Haftadan itibaren azalmaya başlar. 

AMNİON SIVISI NASIL ÜRETİLİR?

 

Bebeğin suyunun üretimi bebeğin kendi idrarıyla olur.Yani bebek anne karnında idrarını yapar ve bu bebeğin suyu olur.Bu suyu bebek tekrar yutar ve bir devinim sağlanır. Bebeğin idrar üretimi 9. haftalıkken başlar. Ama  idrar üretimi, bebek 14-18 . Hafta oluncaya kadar bebeğin suyu için  büyük bir kaynak değildir. Bebeğin akciğerleri, bebeğin zarları ve plasenta bebek suyu  üretiminde çok az paya sahiptir.

 
100% PRIVACY
PRIVACY NOTICE
 
Your reason for applying to our Antalya clinic and your personal information will be kept completely confidential within the scope of your legal rights (T.R. Ministry of Health Patient Rights Regulation R.G. 01.08.1998, 23420).
No information about your personal information, illness and treatment is given to other people.