BEBEK İSTEĞİ

Bu konuda toplam 1 içerik bulundu.

ORGAZMIN DÖLLENME ÜZERİNE ETKİSİ

Beyindeki hipofiz bezi pekçok hormonu salgılıyor.Şimdiye kadar hiçbir görüntüleme yöntemi, hipofize olan kan akımının ne zaman arttığını ispat edememişti…Fakat son yıllarda PET görüntüleme yöntemiyle hipofiz bezinin kanlanma farklılıkları tespit edilmeye başlandı.
.

Bulunanlar kadınlarda orgazm esnasında hipofiz kanlanmasının arttığı ve bunun da oksitosin ve prolaktin denen hormonları arttırdığı yönünde…Bu hormonlar vajen ve rahimin kasılmasını sağlıyor ve bu sayede sperm ve yumurtanın taşınmasını kolaylaştırıyor.Aynı zamanda yumurtlama üzerinde de etkin…

.

Aynı kan akımı artışı, orgazm sağlanmayan klitoris uyarısında ya da orgazmın olmadığı cinsel ilişkilerde gerçekleşmemiş.
Erkek orgazmı esnasında ise bu bezde kanlanma artışı gözlenmemiş.Bu da başka bir açıdan konuyu destekliyor sayılabilir.

.

Henüz tam aydınlatılatılabilmiş değil ama çıkan sonuç şu: Orgazm ile biten cinsel ilişki döllenmeyi kolaylaştırıcı olabilir...Yani eğer bebek istiyorsanız orgazmın faydası olabilir.

100% PRIVACY
PRIVACY NOTICE
 
Your reason for applying to our Antalya clinic and your personal information will be kept completely confidential within the scope of your legal rights (T.R. Ministry of Health Patient Rights Regulation R.G. 01.08.1998, 23420).
No information about your personal information, illness and treatment is given to other people.