CİNSEL İSTEK

Bu konuda toplam 2 içerik bulundu.

İDRAR KAÇIRMA AMELİYATLARININ CİNSELLİĞE ETKİSİ

Cinsel fonksiyon bozukluğu olan kadınlarda ilişki sayısında azalma, orgazm olamama, ağrılı cinsel ilişki, azalmış cinsel istek, azalmış cinsel uyarılma görülebilir.

Cinsel organlarda sarkma, idrar yolları ile ilgili çeşitli rahatsızlıklar ve idrar kaçırması olan kadınlarda cinsel fonksiyon bozuklukları da daha sık gözlenir.

Özellikle idrar kaçırma, kadınları cinsel sorunlara iten ve cinsel tatminini kötü yönde etkileyen bir durum…Stress ve özgüven eksikliğine daha çok yolaçıyor. Cinsel anlamda da yetersiz, güvensiz ve heyecansız hissediyor.

Uygun hastaya uygun cerrahi bizde önemlidir… Yapılacak olan ameliyatın tekniğini doğru belirlemenin yanında bazı inceliklere de dikkat etmek gerekiyor…Vajen ön duvarında zengin bir damar ve sinir ağı bulunmakta.Yapılacak olan idrar kaçırma ameliyatlarında mümkün olduğunca küçük kesi kullanarak ve vajen ön duvarına zarar vermeden bu cerrahilerin yapılması sonucu etkilemekte…

Böylece başarılı geçen idrar kaçırma ameliyatlarından sonra, kadınların istek, uyarılma, ıslanma, haz alma ve orgazmlarında iyileşme olduğu görülüyor.

HİPERTANSİYONLU KADINDA CİNSELLİK

HİPERTANSİYONLU KADINDA CİNSELLİK

Hipertansiyonu olan kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğunun daha çok olduğu düşünülüyor. Hipertansiyonun kadınlar arasındaki yaygınlığı düşünülecek olursa, aslında büyük bir kesimi kapsayan ve gözardı edilen bir sorun olduğu görülmekte…
Yapılan çalışmada hipertansiyonu olan ve olmayan kadın arasında cinsel fonksiyon açısından çok fark olduğu görülmüş.
Verilen tedavilerle cinsel fonksiyon bozukluğunun çok düzelmediği de tespit edilen bir başka durum..
Hipertansiyonda kullanılan pek çok ilaç çeşidi var biliyorsunuz. Bu ilaç çeşitlerinin bazılarının cinsel fonksiyonlara daha yararlı olabileceği ya da cinsel problemi derinleştirebileceği de düşünülmüyor.
Hipertansiyonlu hastadaki bu sorunun hipertansiyonun asıl olarak altında yatan nedene ve beraberindeki diğer hastalıklara da bağlı olabileceği düşünülmekte.

100% PRIVACY
PRIVACY NOTICE
 
Your reason for applying to our Antalya clinic and your personal information will be kept completely confidential within the scope of your legal rights (T.R. Ministry of Health Patient Rights Regulation R.G. 01.08.1998, 23420).
No information about your personal information, illness and treatment is given to other people.