DÜNYA KIZ ÇOCUĞU GÜNÜ

Yasal Uyarı | DÜNYA KIZ ÇOCUĞU GÜNÜ

Bu web sitesindeki içerikler tamamen  tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Sağlık probleminizin çözümü için doktor muayenesi gerekmektedir.Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op.Dr. Güray Ünlü sorumlu değildir.

Bu konuda toplam 1 içerik bulundu.

11 EKİM DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ

Bu günde kız çocuklarının karşılaştığı toplumsal eşitsizliğe dikkat çekmek ana amaç.Eşitlikçi ve sürdürülebilir kalkınma hedefi için gösterilen gayretin hedefi kadınlar…Kız çocukları da bu hedefin tohumu…Eğitime ulaştırmak… okuldan çalışma hayatına geçişde eşitlikçi bakış açısı… bilim, sanat, teknoloji ve matematik alanında da öncü ve yaratıcı olabileceğine dair cesaret vermek…eğitim döneminde en üretken ve karar verdirici çağ olarak düşünülen ergenlik döneminde kız çocuklarına destek vermek…zaten güçlü olan kız çocuklarının önündeki engelleri kaldırmak ve yüreklendirmek gerek…

Türkiye’de okuma yazma bilmeyen kadın sayısı erkeklerden 5 kat fazla.
15 yaş ve üzeri nüfusun işgücüne katılımı erkeklerde %72 iken kadınlarda % 32.
Kadınlarla erkeklerin eşit işe eşit maaş alabilmesi için geçecek süre 170 yıl.
Ayrıca kadın, yıllar geçtikçe toplumda tür değiştiren şiddet mekanizmasının da maduru.

Dönüşümün önündeki en büyük engel ataerkil toplum düzenindeki kadının ‘değersiz’ konumu…

İşin özü şu ; kız çocuklarının toplumdaki değeri yükseltilmeli ki okuduğu masallardaki gibi …prensinin öpmesini bekleyen pamuk prenses, prensinin getireceği uygun ayakkabıyı bekleyen sindirella ya da kurbağa prensi öpmek zorunda kalan prenses olmasınlar, değil mi??

100% PRIVACY
PRIVACY NOTICE
 
Your reason for applying to our Antalya clinic and your personal information will be kept completely confidential within the scope of your legal rights (T.R. Ministry of Health Patient Rights Regulation R.G. 01.08.1998, 23420).
No information about your personal information, illness and treatment is given to other people.