OKS

Yasal Uyarı | OKS

Bu web sitesindeki içerikler tamamen  tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Sağlık probleminizin çözümü için doktor muayenesi gerekmektedir.Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op.Dr. Güray Ünlü sorumlu değildir.

Bu konuda toplam 1 içerik bulundu.

CİNSEL FONKSİYON BOZUKLUKLARINDA DOĞUM KONTROL HAPLARININ ETKİSİ

Doğum kontrol hapları halen en çok kullandığınız yöntemlerden...

Fakat yüksek koruyuculuk oranının yanında cinsel fonksiyon bozukluklarına yolaçması gibi etkileri de var. Öyle ki bu durum, zaman zarfında yavaşça geliştiği için, bazen kullanan kişi ve doktoru bile ilaç yan etkisi olabileceğini gözardı ediyor.

Cinsel ilgi, istek, haz almayı azaltabiliyor.Koruma maksadıyla cinsel isteğin azalması, hapların istenilen bir yan etkisi gibi düşünülse de… azalmış cinsel istek, çiftin yakın ilişkisini bozabiliyor.

Aynı zamanda vajinal kuruluk ve artmış vestibülit riski nedeniyle ağrılı cinsel ilişkiye neden olabiliyor. Cinsel ilişkideki ağrı, kadının yaşı küçükse ve eğer 2 yıldan daha uzun süredir kullanılıyorsa daha çok olabiliyor.

Bazı doğum kontrol hapları, bu kötü etkileri daha az yapıyor.Eğer doğum kontrol hapı kullanıyorsanız..kullanmaya devam etmek istiyorsanız ve bu etkilerden muzdaripseniz…hapınızı değiştirelim…

100% PRIVACY
PRIVACY NOTICE
 
Your reason for applying to our Antalya clinic and your personal information will be kept completely confidential within the scope of your legal rights (T.R. Ministry of Health Patient Rights Regulation R.G. 01.08.1998, 23420).
No information about your personal information, illness and treatment is given to other people.