TORCH ENFEKSİYONU

Yasal Uyarı | TORCH ENFEKSİYONU

Bu web sitesindeki içerikler tamamen  tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Sağlık probleminizin çözümü için doktor muayenesi gerekmektedir.Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op.Dr. Güray Ünlü sorumlu değildir.

Bu konuda toplam 1 içerik bulundu.

GEBELERDE KIZAMIKÇIK ENFEKSİYONU

GEBELERDE KIZAMIKÇIK ENFEKSİYONU

Gebelik dışındaki zamanlarda çok az önemi olan bir hastalıktır.Fakat gebelikte geçirilmesi çok önemlidir.

İlk 3 ayda bebeğe geçiş %90 civarında.Damlacık yoluyla bulaşıyor.Plasenta yoluyla gebelik esnasında bebeğe de bulaşabiliyor.

Döküntü yüzde başlayarak tüm vücuda yayılabilir.Ama kötü olanı da şudur ki; hiç belirti vermeden ya da hafif bir gribal enfeksiyon gibi de yaşanabilir.

Eğer anne karnındaki bebeğe bulaşırsa bebekte kalıcı enfeksiyon, hücre çoğalmasının baskılanması, vaskülopatiye bağlı dokuların yetersiz kanlanması ve doku hasarı yaratabiliyor. Organ gelişimini bozabiliyor. Katarakt, kalp anomalileri, sağırlık klasik belirtilerden…

Gebelik öncesindeki evrelerde gelmeniz mümkün olursa, kızamıkçık geçirip geçirmediğinize bakıyor ve gerekli olursa aşı öneriyorum.

Sağlıklı nesiller için…

100% PRIVACY
PRIVACY NOTICE
 
Your reason for applying to our Antalya clinic and your personal information will be kept completely confidential within the scope of your legal rights (T.R. Ministry of Health Patient Rights Regulation R.G. 01.08.1998, 23420).
No information about your personal information, illness and treatment is given to other people.