UYKUSUZLUK

Bu konuda toplam 1 içerik bulundu.

UYKU KALİTESİ VE SEKS

UYKU KALİTESİ VE SEKS
Yaş, partnerin sağlığı, genel sağlık durumu, kronik hastalıklar, sigara ve alkol kullanımı, fiziksel aktivite sıklığı ve depresyon durumu seksüel fonksiyonlar açısından belirleyici fakat…Uyku kalitesi ve süresinin de cinsel fonksiyonlar üzerinde etkisinin olabileceği düşünülüyor…

Kadınlarda uyku kalitesi düştüğünde cinsel heyecanlanma da azalıyor.
Erkeklerde uyku kalitesi bozukluğu sertleşme sorunlarını getiriyor.Bu az uykusuzluk sorununda da, çok uykusuzluk sorununda da aynı.
Uykuyla ilgili problemler erkeklerde orgazm başarısını etkilemiyor. Erkek uykusuz da olsa orgazmda başarılı…fakat kadınlarda uykusuzluk orgazm güçlüğü getiriyor.
Uzun uyuyan kadınlarda, uykunun uzunluğu seksüel problem yaratmıyor.Fakat erkekler uzun uyudukça orgazm başarısı azalıyor.

50 yaş ve üstü 2568 kişi üzerinde yapılmış bir çalışma. Daha küçük yaş gruplarını içeren bir çalışma bulursam onu da paylaşırım ama… sanki diğer yaş grupları için de doğruymuş gibi değil mi?

100% PRIVACY
PRIVACY NOTICE
 
Your reason for applying to our Antalya clinic and your personal information will be kept completely confidential within the scope of your legal rights (T.R. Ministry of Health Patient Rights Regulation R.G. 01.08.1998, 23420).
No information about your personal information, illness and treatment is given to other people.