Vajinal Flora Tedavisi

Yasal Uyarı | Vajinal Flora Tedavisi

Bu web sitesindeki içerikler tamamen  tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Sağlık probleminizin çözümü için doktor muayenesi gerekmektedir.Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Op.Dr. Güray Ünlü sorumlu değildir.

Bu konuda toplam 1 içerik bulundu.

Vajinal Flora Nedir, Vajinal Flora Tedavisi

Hastalıkların sebebini araştırmaya yönelik yapılan çalışmalarda çok önemli, çığır açan bir dönem vardı. Bu da 2000 'li yılların başında insan Genomu projesi tamamlandı. Yani her bireyin genetik olarak farklı hasta kararın ilgili olduğu ve hastalıklardan korunma adına bunun ön planda tutulması gerekliliği ortaya çıktı. Insanın bile gen haritalaması yapıldı. Daha sonraki yıllarda en az bunun kadar önemli bir şey daha dikkati çekti. O da vücudumuzda misafir ettiğimiz mikroorganizmalar Evet vücut boşluklarımız. 

Antalya Vajinal Flora Tedavisi, Vajinal Flora Hastalığı nedir, Vajinal Flora Nedir gibi daha fazla sorularınız için lütfen kliniğimizi arayınız.

Örneğin sindirim sistemimiz de genital sisteminizde böyle bir mikroorganizma florası var. Misafir ettiğimiz mikroorganizmaların çoğu yararlı mikroorganizmalar ve bu vücut boşluklarını dış etkenlerden ve istenmeyen mikroorganizmalardan koruma özelliğine sahip. Örneğin kadın genital sisteminin dışarıya açılan boşluğu olan vajina'yı örnek alırsak başına da yine çok sayıda mikroorganizmaya ev sahipliği yapıyor. Burada önemli olan vajina'da farklı bir durum var. Vajinanın bir PH'ı  tüm vücuda göre daha düşük tutuluyor ve bunu yapan laktik asit salgılayan bir bakteri türü. Biz buna laktoz asit diyoruz. Bu laktobasiller belirli bir oranda başına da bulunuyor ve PH düşürecek şekilde asit sağlıyorlar ve bu asidik ortam tıp bir film gibi başını üzerinde zararlı mikroorganizmaların yerleşmesini önlüyor. 
Aynı zamanda bu vajinal flora hormonal etki altında da ne demek? Bu kadının hormonal sisteminin değiştiği, örneğin bir adet hamilelik. Menopoz gibi dönemlerde yine Vajinal PH değişebiliyor. Vajinal PH değişince ne oluyor? Enfeksiyonlara yatkınlık artabiliyor. O nedenle Vajinal PH ve florasının korunması çok önemli. En önemli nokta da yararlı olan vajinanın asidik olarak kalmasını sağlayan LAKTOBASIL lerin korunması veya vajinanın laktik asit içeriğinin belirli bir seviyede tutulmasıdır.
100% PRIVACY
PRIVACY NOTICE
 
Your reason for applying to our Antalya clinic and your personal information will be kept completely confidential within the scope of your legal rights (T.R. Ministry of Health Patient Rights Regulation R.G. 01.08.1998, 23420).
No information about your personal information, illness and treatment is given to other people.